Facebook mobil onay işlemi nedir ne için yapılır öncelikle yazımızda bundan bahsedeceğiz.

Facebook Mobil Onay Neden Yapılır?

Sosyal medya hesaplarının çalınarak; dolandırıcılık, hesabı kötüye kullanma, zorbalık vb. istenmeyen durumların önüne geçebilmek için Facebook sms onay sistemi geliştirildi. Diğer sosyal medya platformlarında da bildiğiniz üzere buna benzer onaylama sistemleri kullanılıyor ve geliştirilmeye devam ediyor. Facebook Sms onayı ile hesabınızın çalınma olasılığı oldukça aza indirilir, hesabınız çalınsa dahi tekrar kurtarma ihtimaliniz daha fazladır.

Facebook Sms Onay Kodu Alma

Facebook’ta yeni bir hesap oluşturduğunuzda, ayarlar menüsüne gelip hesap doğrulama bölümünden telefon numaranızı girip onay işlemini başlatabiliyorsunuz. Ardından telefonunuza Facebook tarafından gönderilen onay mesajı gelecektir. Bu mesajda 5 haneli facebook onay kodu yazıyor olacak o kodu Facebook’taki onay ekranına girdikten sonra işlemimiz tamamlanıyor. İşlem başarıyla tamamlandığında telefonunuza hesabınızın onaylandığına dair bilgilendirme SMS’i gelecektir.

Artık hesabınıza başka bir cihazdan giriş yapılmaya çalışılırsa Facebook doğrulaması yaptığınız GSM numarasını isteyecektir, aynı şekilde numaranıza tekrar Facebook doğrulama kodu gönderilir ve eğer hesabı kötü niyetli bir kişi ele geçirmeye çalışıyorsa sizin GSM numaranıza sahip olmadığı için giriş yapamayacaktır.

Ayarlardan daha önce giriş yaptığınız cihazları kaldırırsanız, kaldırdığınız cihazları bir daha tanımaz, bu sayede her giriş yapıldığında onay kodu isteyecektir.

Facebook Sms Onay Kodu Hilesi

Facebookta sms onay kodu alma sayesinde hesabınız korunacaktır. Hesabınıza başkası tarafından girilmesi durumunda tekrar kurtarmanız için yine sms alabiliyorsunuz. Hesabınız üzerinden yapılabilecek suçlara engel olmuş oluyorsunuz. Şifrenizi unuttuğunuz taktirde sms ile şifre hatırlatması yapabiliyorsunuz. En çok bu sebeple kullanılır.

SMS aldığınız GSM numarası başka bir Facebook hesabına eklenemez. Her hesapta farklı olan gsm numarası hesaplara giriş yaparken de kullanılır.

Web sitemizden Facebook SMS onay kodunu birkaç tık ile hızlıca alabilirsiniz. Siz de bu ufak hile ile hesabınızı kısa sürede telefon numarasına sahip olmadan onaylayabilirsiniz!

İlk yapmanız gereken önce sitemize en aşağıdaki kaydol linkinden üye olup, bakiye yüklemek. Ardından sitemizdeki herhangi bir ülkenin numarasını alıp Facebook için numara onayını hızlıca yapabilirsiniz. Bu gsm numası size özel olup diğer hiçbir kimse tarafından görüntülenememektedir. Ayrıca tekrar kullanılması da mümkün değildir.

Oldu da 10 dakika içerisinde onay kodu kiraladığınız numaraya ulaşmazsa ne olur? Numarayı iptal edilmiş sayıyoruz ve bakiyeniz anında hesabınıza tekrar aktarılıyor.

Siz de hemen sitemize üye olup, hızlı bir şekilde Facebook mobil aktivasyonu yapmanın keyfini çıkarın!

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir